Jak wykorzystać automatyzację w content marketingu?

Case study

Łącząc dwa potężne narzędzia marketingowe – content marketing i automation, zyskujesz możliwość tworzenia rozbudowanych sekwencji emailowych, uruchamianych w odpowiednim czasie i  kierowanych do odpowiednich osób. Pomysł wykorzystania tego mechanizmu zakłada, że skoro ktoś np. zapisuje się do newslettera, zwabiony na stronę przez konkretny artykuł, to zapewne może być zainteresowany komplementarnymi treściami. A jeśli wchodzi w interakcję także z nimi, to być może kwalifikuje się do zakupu naszej usługi – w ten sposób raz stworzony content i tunel, przez który przeciska się potencjalny klient, można skalować tak, by stosunek ilości pozyskanych [ … ] Czytaj więcej →

Miniprzewodnik po dystrybucji treści na FB [WSZYSTKO W JEDNYM MIEJSCU]

Facebook w Polsce liczy w tym momencie ponad 15 mln użytkowników. Zatem potencjalna grupa odbiorców kampanii prowadzonej w tym kanale jest ogromna. Marki mają wiele możliwości, aby precyzyjnie zdefiniować grupę docelową, a następnie do niej dotrzeć. Niestety większość kampanii reklamowych i ich konfiguracji kończy się na wybraniu zainteresowań – często zupełnie niepowiązanych z grupą odbiorców, który mogłaby stać się dzięki odpowiedniemu contentowi Klientem firmy. Jak zatem dystrybuować treści na Facebooku, zdefiniować odpowiednią grupę docelową i dotrzeć do niej? O tym między innymi przeczytacie w poniższym artykule.

Sprytna konwersja – 3 sposoby na wciągnięcie czytelników w lejek sprzedażowy

Mając wiedzę na temat praktycznego zastosowania content marketingu i rozumiejąc, czym jest i jak działa tunel sprzedażowy, nadszedł czas, żeby odpowiedzieć konkretnie na pytanie: gdzie produkcja i promocja treści zazębia się z konkretnym zyskiem?

Anatomia newslettera – najciekawsze wydawnictwa w branży tech/startup

Odkąd content marketing na dobre trafił do reklamowego mainstreamu, szybko okazało się, że jednym z najskuteczniejszych narzędzi dostarczania właściwych treści przed właściwe pary oczu jest email. Zanim marketerzy przekroczyli masę krytyczną, pozyskanie wirtualnego adresu pocztowego mogło być odczytywane jako przejaw kredytu zaufania, udzielonego firmie/wydawcy przez czytelnika i potencjalnego klienta. Dziś, gdy każdego dnia otrzymujemy dziesiątki emaili z najróżniejszych list mailingowych, o których istnieniu w większości nie pamiętamy, a cena pozyskania adresu spada sukcesywnie, kluczowa staje się oryginalność, kreatywność i forma “hackingu”.

Page 1 of 29
1 2 3 4 5 6 29

Dołącz do 2000 członków #SALESLAB

Otrzymuj ekskluzywne materiały edukacyjne tylko dla społeczności #SALESLAB: najnowsze trendy w marketingu, narzędzia, darmowe materiały!

free newsletter templates powered by FreshMail
 

Jak wykorzystać newsletter do generowania zysku?

Od czasu do czasu otrzymuj ekskluzywne materiały edukacyjne na temat wykorzystania email marketingu w strategii rozwoju firmy - prosto na swoją skrzynkę! Żadnego spamu, szanujemy twoją prywatność.

free newsletter templates powered by FreshMail